HAKKIMIZDA

Trolley Bags™ 2010 yılında, İrlandalı tasarımcı Paul Doyle tarafından, aylarca süren tasarım sürecinin ardından icat edildi. Paul, tasarımcıların, uzun yıllardır yatırımcıları çekmek için ürünlerini sundukları BBC’nin Dragon’s Den programının İrlanda versiyonunda Trolley Bags ile şöhret kazanmıştır. Paul, bu çabaları için tam not aldı ve o zamandan beri geriye hiç bakmadı. Paul, alışveriş deneyimi için daha iyi bir çözüm olduğuna tutkuyla inanıyordu. En tutkulu mucitler gibi, Paul de Trolley Bags konsept ve tasarımını geliştirmek için uzun yıllar harcadı. Plastik poşet vergisini getiren öncü ülkelerden İrlanda’da, yasa 2002’de yürürlüğe girdiği için, Trolley Bags ilk olarak İrlanda’da tüketici ile buluşmuş oldu.

İrlandalılar, plastik torba vergisi ile on yıldan fazla bir süredir yaşadıkları için, günlük alışverişte karşılaştıkları zorlukları biliyordu. Trolley Bags yeniden kullanılabilir çanta sistemi, patentli sistemleri ve diğer önde gelen paketleme uzmanlarıyla iş birliği içinde, yeniden kullanılabilir çanta pazarında sadece İrlanda’da değil, sonrasında birçok ülkede büyük bir e-ticaret başarısı oldu. Trolley Bags™ artık dünya çapında 20’nin üzerinde ülkede satılmaktadır.

Trolley Bags UK Ltd. lisansı ve marka patenti ile Practical10 tarafından Türkiye’de üretilmektedir.

Practical10, iki kadın girişimci tarafından Şubat 2019 yılında kurulmuş bir şirkettir. Practical10’in kuruluş amacı, çevreye duyarlı, pratik çözümler sunan ürünleri tüketiciyle buluşturmaktır. Plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin kanununun Türkiye’de yürürlüğe girmesini, çevreye duyarlı misyonları gereğince sevinçle karşılayan iki kurucu ortak, poşet kullanımını daha da azaltmak için hemen arayışa geçer ve Trolley Bags UK ile yolları kesişir.

Trolley Bags Original şimdi artık Türkiye’de…